VOJTĚCH VLČEK

Česká republik-FASTBAN9K [stránky o Counter-Strike DEAF]

Dejte si pozor!

Jak si chránit počítač.

Každý má svůj způsob jak chránit své pc před viry, spyware atd. No a já vám popíšu, jak si s těmito nešvary poradím já na svém počítači a dá se říct že víceméně úspěšně

1) Mít spuštěn ve Windows XP automatické aktualizace Tento počítač/Vlastnosti/Automatické aktualizace/Automaticky(doporučeno) tím docílíte toho, že se vám automaticky stáhnou všechny záplaty pro Windows XP, které vesměs zabrání tomu, aby nové viry atd. nenapadly váš počítač.

NOD 322) Mít nainstalovaný antivirový program, osobně používám NOD 32. Používal jsem Awast home edice, který je zdarma, jenže docházelo k tomu, že se mi vždy nějaký ten vir zahrabal do systému a poněkolikáté mi napadl RUN po startu, takže se mi zde objevovaly programy, které jsem dávno smazal atd. S antivirem NOD 32 se mi nikdy nic takového nestalo. Samozřejmě, že si můžete vybrat z nepřeberné řady jiných antivirových programů.

3) Mít nainstalovaný a spuštěný antispyware, který vám pohlídá právě ten RUN tzn. programy, které se spouští při startu vesměs nepozorovaně, aby o tom uživatel neměl ani tušení. Program, který toto s bravurou zvládne je od Microsoftu a to Microsoft AntiSpyware. Jakmile se program snaží uložit do položky po spuštění jakýkoliv startovací program, upozorní vás na to právě tento program a zeptá se, zda ho chcete povolit či ne. Samozřejmě pokud instalujete program, který to vyžaduje povolíme např. ICQ. Existuje taky spousty takových programů a je jen na vás, který si vyberete.

4) Mít nainstalovaný program, se kterým zjistíte co se vám spouští po startu a tím programem je jednoduchý přehledný a rychlý Reg Supreme Pro, který je dokonce v češtině, takže nebude dělat problémy ne zrovna anglicky zdatným. Na obrázku vidíte mé spustitelné programy po startu a divili by jste se, kolik toho naleznu na cizích počítačích – řádově v desítkách! Jen musíte opravdu vědět, co který program znamená, aby jste ho mohli smazat.

RegSupreme Pro


Ad-Aware SE Professional5) Mít nainstalovaný program na kontrolu spyware, který se už usadil na vašem harddisku a tímto je už pro někoho vás známý Ad-Aware SE Professional, program si umí poradit se všemi záludnostmi přícházejícími z inetrnetu jenž se usadily na vašem disku

6) Všechny tyto programy používat a nepravidelně je spouštět, opravdu nestačí je mít jen na ploše! Tyto základní programy používám já na svém počítači a můžu říct, že jsem zatím s žádným virem či spyware problém neměl.


Možné související články:

Žádné komentáře
 
© 2007 WWW.FASTDEAF.OSOBA.CZ. CREATED BY FASTBAN9K